Згадуємо минулий сезон
Опубликовано: 9/6/2023 09:19:13 | : 6084 | :

В поточному сезоні футболу, як виду спорту з затвердженими правилами гри на трав’яному полі, виповнюється 160 років і наразі він зберігає за собою визнання наймасовішого за кількістю вболівальників у всьому світі. Незалежно від віку гравця, тренера чи менеджера і розміру їх контракту служать футболу і змагаються на полі вони за своє майбутнє, визнання, репутацію, титули і трофеї.

По завершенню осінньої частини сезону 2022-2023 із «Зорі» пішли ключові гравці середини поля: атакуючий півзахисник Владислав Кабаев і Єгор Назарина. На зимовому тренувальному зборі не вдалося виграти у більшості контрольних матчах, втратили надовго воротаря Дмитра Мацапуру і провідного, діючого на правому краю, захисника Олега Данченко, тому за два тижні до відновлення першості УПЛ відбулося суттєве поповнення, переважно молодого віку, гравцями.

Потрібен був час на злагодженість командних дій в усіх ланках.
Стартувала оновлена «Зоря» навесні 05 березня на виїзді матчем з командою «Ворскла» під керівництвом Віктора Скрипника.

Перший тайм «Зоря» програвала 0:2, дорікати 19-річному воротарю Олександру Сапутіну не було підстав, збіг прикрих невимушених обставин в обороні луганців і майстерність легіонера «Ворскли» Сефері, здавалося, вказували на неминучій програш гостей.

Після перерви надії на успіх приніс класний гол Володимира Бражка на 57-й хвилині, вилучення полтавця Раміреса за другу жовту  на 71-й хвилині, а вже в доданий час чудово завершив атаку Назарій Русін, зрівнявши рахунок 2:2! За дві хвилини по тому, за гру рукою в своєму карному майданчику захисником полтавців, був призначений пенальті, який холоднокровно реалізував Володимир Бражко – 3:2 на користь «Зорі»!

Зазначимо, що Володимир Бражко, орендований у «Динамо», набрав впевненості, в тому числі, коли його партнером в центральній зоні постав досвідчений Євген Шахов, за сприяння Євгена, він не тільки руйнував атаки суперників, але і вміло долучався вперед.

Наступні матчі «Зорі» довели, що захисна ланка грала усе надійніше, опанував правий край Богдан Бутко, в центрі оборони мудрість досвідченого Максима Імерекова служила прикладом для напарника, 21-річного Арсенія Батагова. На лівому краю захисту конкурували за місце в стартовому складі  Роман Вантух та Ігор Снурніцин.

Поява на полі у другому таймі панамського легіонера Едуардо Герреро, його передачі, особливо Бражку, стали відкриттям для фахівців, ввели в захоплення вболівальників з першого погляду.

11 березня в Києві на стадіоні «Динамо» команда Патріка ван Леувена приймала ФК «Львів» під орудою досвідченого тренера Олега Дулуба. Свій клас майстра результативної передачі підтвердив Герреро, завдяки йому передали  м’яча в район півкола на Русина, влучити у ворота якому  допоміг рикошет на 34 хвилині.

Після перерви «картина» подій на полі не змінилася, конструктором вдалих атак «Зорі» проявляв себе правий оборонець Богдан Бутко, коли вдало вибігав в контратаки.

Володимир Бражко більш переконливо перебрав на себе «нитки гри» в другому таймі, зв’язував між собою захисників і відповідальних за вразливу атаку. Саме він, нестандартно розігравши з Сергієм Булецею стандартне положення від правого краю карного майданчика суперника, виконав верхову подачу на протилежний край, де Імерекову з кута воротарського майданчика вдалося пробити головою шкіряного в газон, Рибка не змозі був зреагувати на рикошет, і м’яч, струснувши бризки з сітки, затремтів в воротах – 2:0!

Активність в нападі панамського легіонера привела його на правий край половини поля гостей, звідки Герреро виконав «простріл по траві» в центр карного майданчика, де ніким з  суперників не прикритий Булеца пробив «зльоту» і – 3:0. На жаль, наприкінці матчу ми пропустили прикрий гол – 3:1.

18 березня на стадіоні В. Лобановського відбувся матч між «Динамо» і «Зорею». Наставник біло-синіх на позицію центрфорварда поставив вихованця луганського футболу Дениса Гармаша.

На жаль для Луческу, надмірна емоційність вже вікового, але досвідченого Дениса прокинулася, програючи позицію, порушував правила дрібними фолами, вовтузився з м’ячем, гальмував розвиток атаки партнерів, і після перерви «заслужив» на заміну.

Крім того, наставник динамівців вимушено оновлював склад підопічних, випустив на поле кілька гравців з «молодіжки». В другому таймі, за порадою тренерського штабу «Зорі», «чорно-білі» застосували високий пресинг, постійно тиснули, нав’язували одноборства повсюди, змушували грати на свого воротаря.

На 80-й хвилині прострільну передачу вздовж воротарського замкнув Герреро, який той пробив сходу. Цей гол став переможним – 1:0!

2 квітня суперником «Зорі» став львівський «Рух», його гравці чомусь узялися після кожного одноборства, особливо за втрати м’яча, падати на газон, зображати отриману травму чи серйозне пошкодження, арбітр Віталій Романов на початку матчу «вівся» на такі дії з боку львів’ян, а потім вже не реагував. На 19-й хвтлтні Сергій Булеца відкрив рахунок «з точки» - 1:0.

За відсутності на полі і в складі «Зорі» панамського легіонера Герреро, Дмитро Мишньов з Володимиром Бражко виснажили запал контратак «Руха», свою роль відіграв і постійний перехід Русіна і Антюха з одного краю на іншій. Вказаному першим вдалося на 64-й хвилині подвоїти рахунок. А на 86-й виправдала сподівання Ван Леувена на заміну втомленого Антюха гравцем лави запасу Владом Погорілим, який довів переможний рахунок до розгромного – 3:0.

8 квітня на стадіоні «Гірник» м. Кривий Ріг команда колишнього багаторічного наставника «чорно-білих», а нині головного тренера «Кривбаса» Юрія Миколайовича Вернідуба приймала «Зорю».

В першому колі «крибасівці» вели за рахунком 2:0, вперше забили з початку сезону, але наприкінці матчу наша команда продемонструвала характер та зуміла зіграти в нічию – 2:2.

В звітному матчі ми пробили по воротах «Кривбасу» 10 разів, з них 7 в створ воріт, у господарів (4 з 4-х), їх рятували рикошети, стійка, перекладина і чудова гра Кліщука.

Забивши гол на 50-й хвилині підопічні Вернідуба усіма дозволеними і недозволеними правилами гри зберегли перемогу. Підсумок матчу – 0:1, першу поразку сприйняли філософські.

15 квітня надважливий матч з прямим конкурентом за призові місця «Дніпро-1». «Зоря» двічі впіймала суперника на помилках і покарали голами. На 55-й хвилині відзначився Русин і на 58-й – Герреро. Гол престижу на 94-й хвилині після подачі кутового вдався Довбику. Перемога вдома з рахунком 2:1 дозволила зберегти відрив від «Динамо», яке в підсумку посіло 4-ту сходинку.

21 квітня відбувся матч на виїзді з «Колосом» Ковалівка. На 30-й хвилині за фол поблизу карного майданчика призначено штрафний удар, цікавий розіграш стандарту реалізував в забитий м’яч в ворота господарів Володимир Бражко. Напам’ятаємо, що тоді наша команда догравала в меншості, проте здобула перемогу 1:0.

29 квітня «Зоря» приймала « Чорноморець» з Одеси. Гра була зроблена в першому таймі, коли проти молодих захисників гостей, господарі застосували високий щільний пресинг, змусили розгубитися і привели до перехоплення м’яча. Бражко, діючи як за начальним посібником, втрутився в боротьбу за шкіряного, обікрав і одразу зробив приховану передачу низом між двома суперниками на Герреро в карний майданчик, панамець в ту ж мить розвернувся обличчям до воріт і пробив на зустріч під воротаря, м’яч мов снаряд потрапив в ворота моряків. На 34-й хвилині Денис Антюх обікрав на правому фланзі захисника, далі, по черзі прибираючи м’яча під праву ногу, змістився в півколо, поклав на газон двох при спробі заблокувати, сильно пробив під стійку – 2:0! Ще до перерви гості скоротили рахунок, але на 79-й хвилині Назарій Русиін поставив крапку в матчі «Зорі» з «Чорноморцем» – 3:1.

3 травня «Зоря» на полі київського стадіону «Динамо» провела матч 23-го туру з рівненським «Вересом», за умови 21 градуса за Цельсієм. На підсумок гри вплинуло видалення на 18-й хвилині воротаря гостей Ющишина за фол проти Назарія Русина за межами карного майданчика, коли вихід один на один з воротарем кіпер зупинив з порушенням правил, намагаючись відібрати м’яча у форварда «Зорі». Резервний воротар рівненського клубу Богдан Когут кілька разів рятував свої ворота від голу, з 6 ударів в створ забити вдалося лише раз, зробив цей гол капітан «Зорі» Максим Імереков на 54-й хвилині.

Перемогою 1:0 гравці і тренери «Зорі» відзначили історичну дату – 100-ліття від заснування в Луганську (05.05.1923р.) футбольного клубу і команди, яку ми знаємо зараз, як «Зоря»!

8 травня відбувся матч «Зоря» - «Металіст 1925». Голи забивали Євген Шахов 7 хв., Назарій Русин 48 хв. і Герреро 52 хв., перемога на класі, з 22 ударів  по воротах - в площину 12, і в підсумку - три забитих м’яча.

14 травня в Ужгороді матч 25-го туру «Металіст» Харків – «Зоря». Голи: на 1-й хвилині автогол (рекордний - на 16-й секунді, після прострілу Сергія Булеци у карному зрізає у власні ворота шкіряного Мизюк). Потім забивали Герреро Шахов Імереков та Бражко! В підсумку за 19 ударів по воротах - в площину 8 разів, і забили п’ять голів!

18 травня стадіон «Динамо» матч 27-го туру УПЛ «Зоря» - «Інгулець». Потрібно було узяти реванш за перше коло. Гра вийшла не простою, суперник вперто боронив власний карний майданчик, проте саме в ньому гості зфолили на 21-й хвилині і Володимир Бражко впевнено поклав воротаря «Інгульця» в один кут, а пробив у вільний – 1:0. Під завісу матчу відзначився Русин – 2:0.

Таким чином, заробивши 61-й заліковий бал в поточному сезоні, «Зоря» досягла рекорду клубу за всю історію виступів в чемпіонатах України з футболу серед клубів Прем’єр-лиги доби незалежної України.

Потім нас чекав непростий поєдинок 28-го туру проти «Шахтаря».

В першому таймі ми, на жаль, пропустили швидкий гол, але в цілому грали зосереджено, переважно захищалися. Тут відіграло свою роль вилучення Ігоря Снурніцина. За чисельної переваги, гості забили ще двічі. Гравці «Зорі» провели контратаки, шість разів ударили по воротах «Шахтаря», тричі в площину і були близькі до голу. Але не судилося.

Наступний матч, 29-го туру, «Зоря» проводила в «Олександрії» з командою Руслана Ротаня, доля матчу була вирішена підопічними Патріка ван Леувена в стартові 25 хвилин, на 9-й Назарій Русин забив неймовірний гол, а на 24-й відзначився Сергій Булеца. З 8 ударів по воротах, чотири потрапили в площину, і половина з них – голи. Одночасно «чорно-білі» покращили клубний рекорд за набраними очками за сезон – здобули 64!

В паралельному за часом матчі «Шахтар» декласував прямого конкурента за золоті медалі «Дніпро-1», перемога гірників - 3:0.

Перед завершальним туром команди Олександра Кучера і Патріка Ван Леувена набрали однакову суму залікових балів – по 64.

В останньому турі «Дніпро-1» та «Зоря» здобули перемоги та саме в такій послідовності й завершили сезон 2022-2023!

В поточному, сезоні 2022-2023 в 30 матчах – 21 перемога, 4 гри закінчилися внічию, 5 поразок. Забито і пропущено м’ячів 64-31.

Відмічаємо вдалий захист воріт, разом з оборонцями 19-річного голкіпера Олександр Сапутіна, який 9 матчів зіграв на нуль!

Не будемо гнівити футбольних богів, здобуті бронзові медалі в першості УПЛ (вчетверте за останні 8 років участі в еліті футбольних змагань, до того, не в рідному, наразі окупованому загарбниками, місті) надає можливість кваліфікуватися до Ліги Європи. Почнемо ми з раунду плей-оф, перший матч відбудеться 24-го серпня. Суперник поки що невідомий. Жеребкування відбудеться 7-го серпня. Якщо не вдасться потрапити до групи Ліги Європи, ми автоматично перейдемо в групу Ліги Конференцій. Тобто, європейська осінь нам гарантована!

Треба подякувати ще раз за цей сезон ЗСУ, керівництву клубу, гравцям, персоналу, та, безумовно, фахівцям з Нідерландів, в тому числі і за те, що вони подарували нам такий неймовірний футбольний сезон.